KURUCUMUZ

 

KURUCUMUZ

Av. Yusuf Kerem ARIKAN

 

İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku alanında; (her türlü İşçi Alacaklarının Hesabı, Kötü Niyet Tazminatı Hesabı, Boşta Geçen Süre Hesabı, Mobbing  Davaları, Sigorta Hizmet Süresinin Değerlendirilmesi ve Hizmet Tespiti Davaları, İşsizlik Sigortası, İşsizlik Sigortası Taleplerinin Değerlendirilmesi, işten Çıkış Kodlarının Değerlendirilmesi ve İtirazları, İşçinin Performans Nedeni ile İşten Çıkarılmasının Değerlendirilmesi, İşe İade Davası, İşyeri Devriden Kaynaklı Uyuşmazlıkların Çözümü, Taşeron Firmalar ile- Alt işveren- Asıl işveren ilişkilerinden Doğan Uyuşmazlıklar, İlave Tediye Alacaklarının Değerlendirilmesi, Özel Kurumdan Devlete Geçişte Sözleşmelerin Değerlendirilmesi ve bu konu hakkındaki uyuşmazlıklar, Mahkemeye sunulan ilgili bilirkişi raporların hukuksal değerlendirilmesi, İş kazası nedeni ile ödenmesi gereken maddi ve manevi tazminatların değerlendirilmesi ve hesaplanması…) konularını işçi ve işveren açısından hukuksal olarak hatasız olarak değerlendirilmesi yapılmaktadır.

Ayrıca İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku nitelikli hesaplama konusunda meslektaşlarına da Bilirkişi Raporları konusunda danışmanlık vermektedir.

 

 • İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku,
 • Aile Hukuku,
 • Ceza Hukuku,
 • Miras Hukuku,
 • Sigorta Hukuku,
 • Borçlar Hukuku,
 • İcra ve İflas Hukuku,
 • Ticaret Hukuku,
 • Kat Mülkiyeti Hukuku,
 • Eşya Hukuku,
 • Basın Yayın Hukuku,
 • Sigorta Hukuku,
 • Deniz Ticareti Hukuku

alanlarında avukat ve hukuk danışmanı olarak yürütmektedir.

Danışmanlık Hizmeti: Arıkan Hukuk Bürosu olarak başlıca hizmetimiz gerçek kişi müvekkillerimize ve müvekkil şirketlerimize sektörlerinde emin adımlarla ilerlemeleri için hukuksal, piyasa gelişmeleri ve değişiklikleri yakından takip ederek hukuki olarak sonuçlarını, analizlerini kendileriyle paylaşmakta olup hukukun sürekli ve güncel takip edilmesi gereğinin bilinciyle müvekkillerini teknolojinin en son imkanları kullanmak suretiyle bilgilendirmek bunu yaparken de hizmet kalitesini de sürekli geliştirmeyi  hedef edinmiştir.

Dava Ve İcra Dosyalarının Takibi: Arıkan Hukuk Bürosu olarak müvekkillerimizin İcra dosyalarını ve özellikle seri ve toplu icra takiplerinin yapılması, haciz işlemlerinin uygulanması ve en ivedi şekilde tahsilatın gerçekleştirilmesi hususlarında oldukça tecrübe ve deneyime sahiptir. İcra takiplerinin koordinasyonu ve uygulaması ile tahsilat işlemlerini bizzat yönetmektedir. Toplu ve bireysel icra dosyalarında icra dosyaları sürekli ve güncel takip edilmesi bilinciyle büromuz teknolojinin en son imkanları kullanmaktadır. Büromuz bunu yaparken de hizmet ve  kalitesini de sürekli kendini geliştirerek yazılım teknolojileri kullanmaktadır. Dava ve icra dosyalarını titiz bir ekip çalışmasıyla en kısa süre içinde sonuca ulaştırmayı amaçlamaktayız. Bu süreçte müvekkillerimize dosyalarının gidişatı hakkında raporlama, sunum, proje, toplantı, birebir görüşme hizmetlerini ihtiyaçları doğrultusunda periyodik olarak sağlamaktayız.

Sözleşme Hazırlama: Ataşehir Arıkan Hukuk Bürosu olarak müvekkillerimizin ihtiyaçları ve direktifleri doğrultusunda gerek tüzel kişiler gerekse gerçek kişiler ile imzalanacak sözleşmeleri inceler, risk analizi yapar ve hukuki görüş veririz. Bunun yanında hukuki her türlü sözleşmenin hazırlanması ile müzekkere sürecinin yürütülmesi için yanınızdayız.

“Maltepe Avukat, Maltepe İcra Avukatı, Maltepe Boşanma Avukatı, Maltepe Ceza Avukatı, Maltepe İş Avukatı, Kartal Avukat, Kartal İcra Avukatı, Kartal Boşanma Avukatı, Kartal Ceza Avukatı, Kartal İş Avukatı ile görüşmek için iletişim kısmında bulunan telefon numarasını arayabilir ve randevu alabilirsiniz.”